top of page

Trápí tě bolestivá menstruace a máš už toho dost? Řešením může být fyzioterapie

Aktualizováno: 26. 2. 2019

V následujících týdnech se zaměříme na to, jak může fyzioterapie pomoci při bolestivé menstruaci a jak dostat naši fyzickou schránku do rovnováhy. Budeme se věnovat pánevnímu dnu, vlivu hormonálních výkyvů v průběhu cyklu na naše svaly a vazy, nebo jak může bolestivost menstruace ovlivnit i operace z dětství. Rozebereme také užívání hormonální antikoncepce nebo jak souvisí zdraví orgánů, například i žaludku a střev, s dysmenoreou.


Bavit se o tom budeme s fyzioterapeuty z kliniky Fyziosvět, s Honzou Novákem, Danielou Gregovou a Hankou Žákovou. Ti se ve své praxi na bolestivou menstruaci zaměřují a mnoha ženám již pomohli tohle pravidelné trápení vyřešit a celkově zlepšit zdraví, a nejen to reprodukční. Společně jsme natočili sérii videí, které můžeš zhlédnout tady, a právě pracujeme na článcích i podcastech, abychom ti nabídli co nejvíce informací, které by ti mohly pomoci, a to ve formě, která ti bude nejvíc vyhovovat.

Fyzioterapeuti z kliniky Fyziosvět: Mgr. Daniela Gregová, Mgr. Jan Novák, Mgr. Hana Žáková, Ph.D.

Pokud pro tebe menstruace znamená bolestivé trápení, určitě nás sleduj, zazní spousta užitečných informací, které ti možná pomohou tvůj každoměsíční problém vyřešit nebo tě alespoň posunou v jeho řešení o kousek dál.


Aktualizace úterý 26. 2. 2019 - přihlašování už bylo ukončeno.

SOUTĚŽ: Svěř se do péče odborníků a získej fyzioterapii v hodnotě až 10 000 Kč zdarma


Třem z vás nabízíme komplexní terapii při bolestivé menstruaci zdarma. Je to dárek od Fyziosvěta a jedinečná příležitost, jak zmírnit své menstruační bolesti nebo se jich úplně zbavit. Kromě toho se dozvíš něco nového o svém těle a celkově prospěješ svému zdraví!


Co taková fyzioterapie při bolestivé menstruaci vlastně obnáší?


Mrkni prosím na video a na pár bodů níže pro představu, co tě čeká a na co se můžeš těšit, pokud fyzioterapii získáš:

  • Jednotlivé návštěvy budou probíhat v Praze ve Fyziosvětě.

  • Terapie bude obsahovat diagnostiku, návrh řešení, několik setkání s fyziotrapeuty přímo v ordinaci, doporučení cvičení na doma.

  • Počet terapií osobně v ordinaci bude záviset na tvém konkrétním problému, podle fyzioterapeutů se však počet terapií pohybuje od 1 do 5.

  • Jednotlivé návštěvy se naplánují tak, aby byly rozloženy přibližně do třech menstruačních cyklů, aby bylo možné sledovat, jak se v průběhu terapie cítíš a reagovat na změny.


Pokud tě cokoliv zajímá a máš nějaký dotaz, jsme tu pro tebe na mamsvedny@gmail.com.😊


bottom of page