top of page

Tipy proti bolestivé menstruaci 5/ Pozice plodu (v klubíčku)

Jakou pozici vleže zaujmout, aby bolest rychleji odezněla a ulevilo se ti? Vyzkoušej pozici plodu, která podle odborníků zmírňuje napětí v břišních svalech, a celá oblast břicha se tak lépe uvolní.


Pozice plodu je ideální, když tě přepadnou bolesti a musíš si na chvíli lehnout, než odezní. “Spánkoví koučové” však nedoporučují v této pozici usínat. Když se stočíš do klubíčka, nervovému systému tím můžeš signalizovat, že máš z něčeho strach. A to nevypadá zrovna na nejlepší začátek klidného a vydatného spánku. Pokud je ti ale pozice příjemná i při usínání, žádný problém v tom není.


Pozici plodu (v klubíčku) nejspíš není třeba představovat :-)


Pozice plodu (v klubíčku)

A co třeba poloha na břiše? Podle odborníků může vytvářet tlak na dělohu a bolesti zhoršovat. Některé ženy ale naopak v lehu na břiše pociťují úlevu. Usnout v pozici na břiše je ale podle odborníků ta nejhorší možnost. Podle Dr. Rona Ehrlicha vytváří tato poloha napětí ve svalech hlavy, krku a čelistech a intenzivní rotace v krční páteři po delší dobu se může negativně odrazit na stavu celých zad a pánve, což může mít v konečném důsledku vliv i na zhoršení menstruačních bolestí.Na blogu #MamSveDny najdeš pravidelně nové tipy, co pomáhá s menstruačními bolestmi. Mrkni třeba, jak pomáhá a funguje:

Teplo

Sezení na gymnastickém míči

Orientální tanec

Břišní dech a dech do pánve


#menstruace #MenstruacniBolesti #TipyProtiMenstruacnimBolestem #StopBolesti

bottom of page