top of page

Podcast rozhovor o #mamsvedny na Nomadka.cz

Na blogu Nomadka.cz najdete podcast rozhovor o #mamsvedny. Autorkou blogu je nomádka Linda Martišková, která se aktuálně nachází v Guatemale :-). Cílem jejího blogu je inspirovat lidi, jak co nejvíc žít podle sebe. Téma bolestivé menstruace s tím má dost společného. Bolesti nás často brzdí a vyčerpávají. Čas strávený v každoměsíčních bolestech bychom uměly využít jinak, třeba s knížkou nebo na jógamatce. Bolesti nás mnohdy ale úplně odrovnají.


Rozhovor je tedy o tom, jaké můžou být příčiny bolestivé menstruace a tipy, jak si pomoct (západní i východní). Je o tabu ve světě, ale i tady doma u nás. Setkávám se totiž s názorem, proč bolestivou menstruaci vůbec řešíme, proč si to nenecháme pro sebe, vždyť to má každá a je to věc každý z nás. Tak těm vzkazuju, že citlivá věc to možná je a každá to má, ale je to věc našeho zdraví, jak psychickýho, tak fyzickýho, a když nás každých pár týdnů složí bolest, na zdraví se to odráží. Proto stojí za to se i tomuhle citlivému tématu věnovat jako normální součásti zdraví žen. Stejně jako se hojně bavíme o stresu, nadváze, bolestech hlavy, zad, atd.


V rozhovoru se taky bavíme o tom, když vyzkoušíš všechno možné, snažíš se, ale bolesti přetrvávají. Co pak, máš se vydat západním směrem nebo východním? Nasadit si hormonální antikoncepci, lupnout si růžový prášek nebo pátrat po příčinách třeba i v minulých životech nebo v tom, zda jsi dostatečně přijala svoje ženství? To jsou hodně kontroverzní témata, která budí emoce :-). Linda to ale na svém blogu vystihuje dobře, každá z nás si musí najít svoji vlastní cestu a jít po ní podle sebe. A já dodám, hlavně žádné výčitky a #budvpohode!


Rozhovor najdete tady. Můžete si ho stáhnout v mp3 nebo ho najdete i na iTunes nebo Spotify.


Petra#rozhovory

bottom of page