top of page

"Nejhorší křeče jsou v den, kdy se to spouští". - 7. díl seriálu Jak to máš

Hanka je ráda, že jako podnikatelka je paní svého času a že když „to“ přijde, může si dovolit odpočinek. Chemii už nechce, vyzkoušela všechno možné a říká “Musím to prostě vydržet”.


🍓Jak prožíváš své bolesti (Co a jak tě bolí)?

Mám bolesti obvykle tak 5 dní, než to dostanu, takové napnuté břicho a křeče v podbřišku. Ne moc bolestivé. Horší jsou nateklá bolestivá prsa, na kterých se nedá ležet. Nejhorší křeče jsou v den, kdy se to spouští. To jsem taky omdlela a ne jednou. Pak to ještě bolí tak 4 dny menses a pak ty poslední 4 dny už nebolí a břicho splaskává. Jsem vždy zavodněná, těžší o 2 kg a honí mě to na záchod. Není neobvyklé v noci protéct i přes super plus tampón a buzení v tratolišti krve teda není super zážitek, ale už je to méně často.


🍓🍓Co ti pomáhá proti bolestem?

Zatím jsem na nic nepřišla. Zkoušela jsem pít čaje přes i v té době. Kdysi jsem brala HA (už nikdy to svinstvo nechci), ale ani ta mi to nezmírnila ani neoslabila. Vyzkoušela jsem nějaké přírodní prášky s estrogenem, ty mi to jen vyvolávaly častěji. Někdy pomůže teplá sprcha, jindy jen zaspat. Sport mi bohužel nepomáhal, jen zeslabil menses. Prášky žádné nesmím brát, takže neberu ani ibuprofen. Musím to prostě vydržet. Vložky nepřichází v úvahu, kalíšku se zatím bojím a je mi jasné, že tampon pořád v těle není dobrá věc. Endometriózu prý nemám, aspoň to tvrdí na gyndě, ale mám to PCOS (syndrom polycystických ovarií).


🍓🍓🍓Co bys vzkázala ženám, které trápí bolesti?

Tak to vůbec nevím. Snad jen, že nejste samotné, je nás víc, podpořme se. Odpočívejme v těch dnech. Jako podnikatelka si to můžu dovolit a pracuju úplně minimálně. Problém je, že to mám i 10 dnů, takže být tak 8 dnů z měsíce mimo funkčnost je taky na prd.Chceš se i ty podělit o svůj příběh a dát ostatním cennou radu nebo tip? Napiš nám na mamsvedny@gmail.com. Tvůj příspěvek zveřejníme anonymně.


#rozhovory #MenstruacniBolesti #MenstruacniPotize #menstruace #MamSveDny

bottom of page