top of page

#mamsvedny a inspirativní ženy: Vlastina Svátková

Každá z nás někdy potřebuje nakopnout sebedůvěru nebo dobít baterky. V některé dny obzvlášť :-). Proto přicházíme se zcela novou sérií rozhovorů se zajímavými a inspirativními ženami. Ptáme se, kde berou odvahu, motivaci a energii. Proč se ptáme zrovna na tohle? Protože bez toho nám prostě není dobře a svět je šedivý :-).


Máme velkou radost a děkujeme, že pozvání k rozhovoru přijala herečka a spisovatelka Vlastina Svátková.

foto Miroslav Šmikmátor

1/ Co na tebe funguje, když potřebuješ nakopnout sebedůvěru, sebrat pořádnou porci odvahy nebo vykročit ze své komfortní zóny?

Paradoxně na mě vždycky fungovalo, když mě někdo podceňoval, vysmíval se mi, nevěřil ve mě. Naštvala jsem se a postavila se sama za sebe. Sebrala všechnu svoji odvahu a sílu bojovat sama za sebe. Máme vždy na výběr: buď uvěříme hlasu v naší hlavě, že jsme stejně k ničemu a ostatní mají pravdu, nebo všem pochybovačům vytřeme zrak tím, co v nás je. Ale musíme vyjít z naší komfortní zóny, musíme riskovat, musíme mít odvahu.


2/ Za každým úspěchem stojí vytrvalost a odhodlání. Kde čerpáš motivaci, jak si ji udržuješ a co když ji ztratíš?

Naslouchám intuici. Když cítím, že jdu správným směrem, i když všechny okolnosti nasvědčují o opaku, důvěřuji jí. Důvěřuji sama sobě. Cítím, že mám něco udělat, že to mám udělat přesně teď a takhle, i když to nedává žádnou logiku! Prostě to musím udělat, protože mi to říká mé srdce. A to mě udržuje v naději, že ať se stane cokoliv, mělo se stát a já udělala maximum. Často se stane, že se objevují zkoušky. Různé situace, které nás mají z naší cesty odradit. Lidé, kteří nás s úsměvem na rtech přesvědčují o tom, že jsme se zbláznili a ošklivě si nabijeme hubu. Zkoušejí nás, jak moc věříme své cestě. A občas ze své cesty díky nim odbočíme jiným směrem. Důležité je si to uvědomit a vrátit se zpátky.


3/ Co ti zaručeně pomůže, když nemáš svůj den? Když ti není dobře, nemáš náladu, jsi unavená nebo tě něco rozhodilo?

Pomůže mi zklidnit mysl. Nedovolit jí, aby mi cokoliv vyčítala, nadávala mi, přesvědčovala mě o čemkoliv negativním. Pomáhá být na sebe hodná. Přijmout únavu, odpočinout si, nedělat nic, dovolit si to. Dovolit si cítit všechny ty emoce, přiznat si smutek, bolest, zranění. Nehrát si na dokonalou, perfektní. Žít v pravdě, ať je jakákoliv - je naše. A my jsme lidé. Je osvobozující žít bez masky a přetvářky a přijímat se se vším, co k lidství patří.


 

PS: Někoho může napadnout, jak tohle souvisí s #mamsvedny a vůbec s menstruačním cyklem, zda to sem vůbec patří. Stačí si vzpomenout na to, jak se cítíme, když nastoupí PMS nebo když se spustí ty každoměsíční bolesti... a člověk musí vstát, dát se do pucu a vyrazit do víru dne. V tyhle dny se hodí podpora :-), snad ji v rozhovorech najdete :-).


Další díl přineseme už brzy.


#rozhovory

bottom of page