top of page

#mamsvedny a inspirativní ženy: Kateřina Saint Germain, autorka úspěšného blogu My Cooking Diary

Ještě v roce 2009 se radila s mamkou, jak na jíšku a kolik soli do brambor. Dnes je nejlepší foodblogerkou v Česku, za svoje recepty posbírala několik ocenění a vydala vlastní kuchařku se zdravými recepty.


Kde Káťa bere stále nové nápady, motivaci tvořit a co dělá, když má blbý den?


Kateřina Saint Germain, autorka blogu mycookingdiary.cz

Co na tebe funguje, když potřebuješ nakopnout sebedůvěru, sebrat pořádnou porci odvahy nebo vykročit ze své komfortní zóny?

Většinou potřebuju změnit prostředí. Pokud je to možný, vycestuju někam daleko a přemýšlím tam o všem s odstupem. Člověk ve stejnym prostředí rychle spadne do stereotypu a ten já nemám ráda. Začnu v něm vždycky o sobě pochybovat a jsem línější. Občas mi stačí ale odjet na dva dny mimo Prahu a jsem zase nabitá na nějaký čas dopředu. A odvaha..vždycky, když váhám, jestli něco udělat, tak si říkám, že při nejhorším se nestane vůbec nic, že se to jenom nepovede třeba. Horší je nic nezkusit. Takže moje odpověď je změna. Zaměřit se na něco jinýho, novýho.


Za každým úspěchem stojí vytrvalost a odhodlání. Kde čerpáš motivaci, jak si ji udržuješ a co když ji ztratíš?

Mě osobně motivujou moji čtenáři a sledující. Vždycky když vidím, že podle mě vaří nebo že jsem je inspirovala třeba cvičit, tak mě to strašně potěší. Je za tím samozřejmě i spousta zodpovědnosti, ale ta mě žene právě dopředu. Pokud mám ale dlouhodobě blbý období, tak jdu do knihkupectví a nakoupím si nejrůznější motivační a zajímavý knížky. Po přečtení se pak vždycky cejtim, že můžu všechno, co chci.


Co ti zaručeně pomůže, když nemáš svůj den? Když ti není dobře, nemáš náladu, jsi unavená nebo tě něco rozhodilo?

Na tohle je nejlepší si jít zacvičit. Cokoliv. Ať už rychlejší cvičení, u kterýho se člověk vybije nebo třeba jógu, u který se naopak trošku uklidní. A vůbec nejlepší je cvičit preventivně radši pořád. To pak tyhle špatný dny nebejvaj tak často. A pak samozřejmě psycholog. Jeho pravidelnou návštěvu bych doporučila naprosto každýmu v dnešní době.


#rozhovory

bottom of page