top of page

Leckdo se ptá, jak se máš. My se ptáme, jak to máš - 2. díl

Aktualizováno: 16. 8. 2018

Někomu se to může zdát moc…ptát se holek, jak to mají 😱. Nám se to zdá jako dobrý nápad. Period 🙃.


Těšíme se, že se dozvíme, jak to některé z nás mají a že společně načerpáme inspiraci, jak se s menstruačními potížemi každý měsíc popasovat co nejlíp!

Na otázky odpověděla Anna.


🍓Jak prožíváš své bolesti (Co a jak tě bolí)?

Když mám menstruaci, tak to často cítím, jak mi tře děloha stěnami o sebe. Krvácím hodně a silně. Když jsem byla mladší, tak jsem použila i osm vložek za den. Dneska používám menstruační kalíšek, bolesti se od té doby trochu srovnaly, ale i tak krvácím hodně a silně a celou dobu. Někdy i týden. Někdy i déle. Někdy nemám menstruaci přes dva měsíce a potom krvácím v kuse dva týdny. Dlouho jsem si myslela, že mít tak silné bolesti, že nezabírají standardní léky, je normální a že průjem z křečí má každá druhá. Samozřejmě, že se očekává, že budu fungovat naprosto normálně a chodit do školy, práce. Bohudíky mám kolem sebe dostatek uvědomělých lidí.


🍓🍓Co ti pomáhá proti bolestem?

Na bolest se mi ještě nepodařilo najít analgetika, která by zabírala. Nejvíce pomáhá láhev s teplou vodou a prevence - pohyb. Bolí tě břicho? Zacvič si jógu. Někdy to jde a jindy ne, ale obecně u sebe cítím, že nejvíc mě bolest štve, když je v hlavě. Když ji přijmu tak se mi ji pak i daří lépe zpracovat fyzicky.


🍓🍓🍓Co bys vzkázala ženám, které trápí bolesti?

Nikdo nemůže za svoji bolest. Nebojme se o menstruaci otevřeně mluvit způsobem přijatelným pro všechny strany.👉Budeme moc rádi, když se zapojíš i ty.👈


mamsvedny@gmail.com.


Děkujeme všem holkám, které nám zaslaly své odpovědi, jen díky nim odstartovala tato rubrika 🌹.


#MenstruacniBolesti #MenstruacniPotize #MamSveDny

bottom of page