top of page

Leckdo se ptá jak se máš, my se ptáme, jak to máš :-) - 1. díl

Aktualizováno: 16. 8. 2018Přinášíme novou rubriku a la "3 otázky pro...", ve které se vás ptáme na vaši menstruaci a jak se popasovat s pravidelnými bolestmi.


🍓Jak prožíváš své bolesti (Co a jak tě bolí)?

🍓🍓Co ti pomáhá proti bolestem?

🍓🍓🍓Co bys vzkázala ženám, které trápí bolesti?


Těšíme se, že se dozvíme, jak to ostatní holky mají a načerpáme inspiraci, jak se s tím ten každý měsíc popasovat co nejlíp :-).


👉Budeme moc rádi, když se zapojíš i ty.👈

mamsvedny@gmail.com.

Odpovědi mohou být samozřejmě i anonymní.


Startujeme s odpověďmi Šárky Měřičkové.

Šárka pracuje v PR a v současnosti je se synem na mateřské.🍓Jak prožíváš své bolesti (Co a jak tě bolí)?

Své bolesti často prožívám fyzicky, tak psychicky, spojené s hormonální nerovnováhou. Přibližně týden před menstruací mívám špatnou náladu a rozhodí mě každá maličkost. V den D mám pak od rána velké bolesti v podbřišku, doprovázené i bolestí hlavy. Na 1. den cyklu jsem vždy téměř vyřazená z běžného provozu.


🍓🍓Co ti pomáhá proti bolestem?

Proti bolestem mi pomáhá hlavně klidový režim. Snažím se odpočívat s dobrým čajem a velmi účinné jsou také nahřívací polštářky, které si dávám na břicho. Osvědčilo se mi pití kontryhelového čaje, který začínám pít každý den už týden před menstruací. Řídím se tedy zásadami: klid, teplo a dostatečný pitný režim. Nejsem zastáncem západní medicíny, a tak se vždy snažím vyhnout lékům a využívám hlavně přírodní metody.


🍓🍓🍓Co bys vzkázala ženám, které trápí bolesti?

Ženám, které řeší podobný problém, bych vzkázala, že existují metody, které jim pomohou v boji s bolestí a aby se tedy nebály vyhledat pomoc. Menstruační bolesti nejsou tabu, jsou součástí našeho ženského světa. Ženy jsou silné a statečné, ale to není důvod k tomu přetrpět velké bolesti. Když nepomohou čaje ani odpočinek, zkuste cvičení. Cviky zaměřené na nalezení hormonální rovnováhy mají pro naše tělo blahodárné účinky.


#JakToMas #MamSveDny, #BolestivaMenstruace, #MenstruacniBolesti, #Dysmenorrhoea, #MenstruujeKazdyDruhyCech

bottom of page