top of page

Eva: "Je určitě dobré to nepřehánět s léky" - 4. díl seriálu Jak to máš.

Někomu se to může zdát moc…ptát se holek, jak to mají 😱. Nám se to zdá jako dobrý nápad. Period 🙃.


Jsou tady další zkušenosti s menstruačními potížemi, tentokrát od Evy..


🍓Jak prožíváš své bolesti (Co a jak tě bolí)?

Od dětství mám epilepsii a užívám poměrně značné množství léků. I díky nim mám cyklus roky nepravidelný, navíc velice bolestivý, což je zase rodinná anamnéza. Bolesti mívám klasické - velké břišní křeče, bolest hlavy, pocit na zvracení, malátnost, první dny opravdu silné krvácení, pocit na omdlení.


🍓🍓Co ti pomáhá proti bolestem?

Mně osobně vždy zabírá teplo - u mě ten "blicí pytlík" (termopytlík, do kterého se nalije buď horká nebo ledová voda podle potřeby) a teplo uvolní svaly/křeče. Nebo cokoliv horkého na břicho. Pak samozřejmě Ibalgin. Není to zrovna ideální a zdravé, ale zabírá. Chodím na jógu, která mi docela pomáhá, ale na tento problém spíše využívám jen některé prodýchávací cviky a v době, kdy nejsilnější bolesti jsou již za mnou.


🍓🍓🍓Co bys vzkázala ženám, které trápí bolesti?

Každá je jedinečná a jiná, a co zabírá mně, nemusí zabrat někomu jinému. Nicméně je určitě dobré to nepřehánět s léky.Výzva z redakce

Mnoho holek se snaží řešit bolesti i zdravějšími způsoby, ale prostě si musejí zobnout pár oblbováků za den, protože bolesti jsou moc silné. Zkoušely jste se někdy zařeknout a vydržet ukrutné křeče bez pilulek proti bolesti? Šlo to, jaké to bylo, jak to dopadlo? Jestli s tím máte zkušenosti, prosím napište, je mezi námi víc holek, které k abstinenci analgetik sbírají odvahu a bylo by skvělé sdílet tyto zkušenosti, i anonymně - mamsvedny@gmail.com.


#MenstruacniBolesti #MenstruacniPotize #MamSveDny

bottom of page