"Antikoncepci vnímám jako zázrak, konečně jsem bez bolesti" - 5. díl seriálu Jak to máš.

Adriana vyzkoušela všechno možné. Jednoho dne ale pohár trpělivosti přetekl a s bolestmi se rozhodla skoncovat pomocí hormonální antikoncepce. Její okolí to odsoudilo, jí se ale obrovsky ulevilo. Nemusí se už každý měsíc trápit nesnesitelnými bolestmi.


🍓Jak prožíváš své bolesti (Co a jak tě bolí)?

Bolesti jsem mívala opravdu velké. Už před menstruací jsem dokázala poznat, jak budu své dny prožívat. Většinou se to hodně odvíjelo od stresu i životního stylu, který jsem zrovna vedla. Bolesti začly většinou v noci a vzbudily mě. Za ta léta jsem se naučila, že jen tak nepřejdou. Automaticky jsem vstala a vzala si předepsaný lék na bolest. Stávalo se, že jsem si musela brát i volno v práci. 


🍓🍓Co ti pomáhá proti bolestem?

Pomáhá mi termofor a horká vana. V posledních měsících jsem si nechala předepsat hormonální antikoncepci a musím říct, že ji vnímám jako zázrak, protože jsem konečně bez bolesti. Své dny dokážu přejít i bez léků proti bolesti a neovlivní mi to ani práci.


🍓🍓🍓Co bys vzkázala ženám, které trápí bolesti?

Ženám bych vzkázala, aby si našly to, co funguje jim. Potom, co jsem vyzkoušela už kdeco, hodně mých kamarádek nechápalo mou volbu HA, která má čím dál horší pověst. Mně ale nikdy nedělala antikoncepce problémy a to ani při vysazení. Každé tělo funguje jinak, a tak by měly zkoušet, dokud si nenajdou to "své”.Antikoncepce má čím dál tím horší pověst, tak by nás zajímalo, jaký názor na ní máte vy? Budeme se těšit na vaše příběhy :-).

mamsvedny@gmail.com.


#MenstruacniBolesti #MenstruacniPotize #menstruace #MamSveDny