top of page

5 božských seriálů pro tvoje dny

Menstruace není nejpříjemnějším obdobím a někdy je fajn utéct od reality a odpočívat. Připrav si plac na gauči, od těhle seriálů se silnými ženskými postavami se neodlepíš!


1. The bold type

Pozitviní seriál Bold Type je inspirován životem šéfredaktorky Cosmopolitanu Joanny Coles. Tři odvážné a nerozlučné kámošky, pracující pro newyorský magazín Scarlet, řeší lásku, vztahy, ambice a kariéru... a chtějí to mít všechno!

IMDb
2. Drápy (Claws)

Proradným a výstředním manikérkám z nehtového studia Nail Artisan na Floridě jde skoro pořád o krk. Jde totiž o mnohem víc než o manikúru. Zločin, intriky a silná ctižádost hlavních hrdinek se dostat "na vrchol" je okořeněná trochou zvrácenosti každé postavy.

IMDb


3. Příběh služebnice (The Handmaid's Tail)

Prudký pokles plodnosti a znečištění životního prostředí dovedl USA k převratu a vzniku totalitní společnosti, která zotročuje ženy. June je jednou z mála plodných žen a jako "služebnice" má jediný úkol - otěhotnět a porodit dítě do rodiny vysoce postaveného velitele. June i pod hrozbou oprátky za sebemenší prohřešek porušuje pravidla, vzdoruje vymývání mozků a neztrácí naději, že jednou bude zase svobodná.

IMDb


4. Girls

Komediálně-dramatický příběh čtyř newyorčanek něco po dvacítce, které hledají samy sebe a dělají jednu botu za druhou. Girls stvořila talentovaná režisérka, spisovatelka, herečka a feministka Lena Dunham.

IMDb5. Dietland

Plum Kettle pracuje jako tzv. "ghostwriter" pro šéfredaktorku jednoho z nejúspěšnějších newyorských módních časopisů - odpovídá na dopisy dívek a žen, které mají mnohdy velké trápení a hledají pomoc a vzor. Obézní Plum je odhodlaná definitivně skoncovat s neustálým hladem a antidepresivy, získat sebevědomí a začít se mít víc ráda. Do cesty za štěstím a štíhlejším já jí skočí jakýsi "Odboj proti ideálům krásy" a zatímco Plum řeší, zda se k této revolucionářské skupině přidat, celé město děsí záhadné vraždy mužů, kteří byli obviněni ze znásilnění nebo sexuálního obtěžování. Černě-komediální, ponuré, mysteriózní.

IMDb


Hezké koukání 👀🍿🍫🖥


bottom of page